Zbabelec

Autor: Tomáš Batik | 22.3.2014 o 9:00 | Karma článku: 18,11 | Prečítané:  867x

Ficova čoraz nechutnejšia antikampaň voči Andrejovi Kiskovi je x-tou variáciou na slávny Goebbelsov výrok o tisíckrát opakovanej lži, ktorá sa napokon stane pravdou. To, či je to lož úplná, alebo či sa v debatách o úžere a scientológii jedná “len“ o cielené zavádzanie a zveličovanie, nechajme teraz na posúdenie desiatkam iných článkov na túto tému. Šanciam Andreja Kisku by však určite prospelo, ak by do nadchádzajúcich televíznych debát prišiel i on vyzbrojený svojou vlastnou verziou vo forme Tisíckrát opakovaná pravda napokon dôjde aj nechápavým a zaslepeným. Lebo ak sa im to nedá vysvetliť, možno by sa im to mohlo po vzore jeho veľkého konkurenta do hlavy jednoducho našrubovať.

 

Aby bolo jasné - nechcem týmto tvrdiť, že volebný štáb popradského podnikateľa sú babráci, veď, koniec koncov, nimi zvolená stratégia ho úspešne dostala z pozície síce úspešného, predsa len však relatívne neznámeho človeka, do druhého kola prezidentských volieb a už to samo o sebe potvrdzuje, že doposiaľ fungovala dobre. Či však dokáže byť rovnako efektívna i pod nánosmi nakydaného hnoja, je však otázne. Preto by som si dovolil navrhnúť malé vylepšenie. Pochopiteľne, nevravím, že by mal teraz Andrej Kiska zahodiť tvár filantropa a slušného človeka a rozpútať pred kamerami uragán, ktorým by zmietol Róberta Fica do zabudnutia (čo ako lákavá je to predstava). Napokon, takáto konfrontácia zjavne nesedí jeho naturelu a v prípade veľkohubého premiéra na ňu ani nemá potrebné rečnícke vybavenie. Čo však urobiť môže a aj by mal, je zas a znova pripomínať neprospechárskym, bohužiaľ však aj neosvieteným voličom birmovaného súdruha katolíka jeho zásadnú povahovú vadu – ZBABELOSŤ.

Iste, Róberta Fica by mnohí nazvali i klamárom a zlodejom a doložili by to siahodlhým zoznamom jeho navzájom si odporujúcich výrokov a činov i množstvom afér oboch jeho vlád (viď výborne spracovaná Pozoruhodná chrbtica súdruha Fica) a argumentovali by, že sú to spoločensky nepochybne závažnejšie veci, ako to, že premiér je ZBABELÝ. V poriadku, nebudem sa hádať. Ale. Slová ako klamár a zlodej skĺzavajú po povrchu myslí Ficovho elektorátu ako mastnota po teflónovej panvici so zľudovelým zľahčením a (seba)ospravedlnením, že ak by to aj bola pravda, veď predsa v politike kradnú a klamú všetci a Dzurinda a Mikloš úplne najviac a nie, vôbec nevadí, že o nich už takmer dva roky skoro vôbec nepočuť. Preto treba nájsť slovo iné, ktoré sa im v priestore medzi ušami usadí a začne nahlodávať starostlivo budovaný a hýčkaný obraz mocného, neporaziteľného „precedu“, alfa samca slovenskej politiky a 1000 klikového borca, čo by s každým, kto na neho krivého slova povie krčmu razom vyzametal, keby do tej krčmy čas chodiť mal a nemusel by ho klásť na oltár svetlých zajtrajškov našej socialistickej spoločnosti. Po tom, čo sa pred ním ako správny kresťan pomodlí.

To slovo je, ako som už spomínal, ZBABELEC a áno, píšem ho opäť veľkým písmom, pretože presne o to tu ide, o konkrétne slovo. Róbert Fico dobre vie, ako správne zvolené a opakované slovo dokáže zázraky, viď príklad legendárne ISTOTY, ktoré zblbli kritickú masu voličstva a dôsledkov sa nevieme nabažiť dodnes. O to isté sa evidentne pokúša i v tejto kampani, veď schválne, komu z vás sa niekde v hlave, hneď vedľa úžerníka a scientológa, v týchto týždňoch nepovaľujú slová ako stabilita, rozvaha, skúsenosti? Nuž a samozrejme, Róbert Fico je pripravený na pre ľudí. V prípade tak hutne kovaného komunistu, ktorý bol istotne ukážkovým pionierom o tom niet najmenších pochybností, veď heslo Buď pripravený! Vždy pripravený! by i dnes so cťou obstálo ako motto organizácie oportunistov, ak by nejakú mali. Teda pardón, Smer – Sociálna demokracia. Každopádne, všetko sú to jasné, tímom profesionálov starostlivo vybraté pozitívne slová, rozsievajúce v duši nejedného premiérovho prívrženca teplý, príjemný pocit, že stačí vlastne len toho Róberta zvoliť a už bude konečne dobre na večné časy a nikdy inak. A možno ani napokon nezomrieme.

Na opačnej strane barikády stojí, samozrejme, toľkokrát omieľaný úžerník a scientológ. Nechajme teraz bokom polemiku o tom, čo je a nie je úžera (hoci desaťtisíce „majiteľov“ hypoték v tom majú iste jasno) i to, kombinácia akých faktorov robí z človeka scientológa, keďže to bolo a je rozoberané do úmoru všade vôkol a sústreďme sa, tentokrát už bez ďalších zachádzok, na slovo ZBABELOSŤ. Jeho špecifikom je, že v spojení s mužským egom dokáže nevídané veci. S výnimkou stoických jedincov, medzi ktorých Sudr. Fico rozhodne nepatrí, je totiž úplne jedno, či daný chlap zbabelcom je, alebo nie - tlak stúpa a rozlišná je len úroveň zatemnenia mozgu. V prípade, že je to však pravda (čo je u súdruha precedu nespochybniteľné), obvinený, ktorý to v hĺbke duše o sebe vie i sám, začne vidieť krvavo a zbohom zdravý rozum. Nič, čo by ste potrebovali v televíznej debate pár dní pred voľbami, že áno) Navyše, ak sa takýto človek štylizuje do úlohy silného vodcu, zbabelosť má v očiach jeho podporovateľov fatálne dôsledky pre jeho kariéru. Ľudia tohto typu totiž prepáčia svojmu Putinovi všelijaké pestvá a neresti (zdravíme Janku i chápavú pani manželku, sponzorujúcu záľubu pána premiéra v drahých hodinkách), zbabelosť však medzi ne nepatrí.

Zároveň sú to voliči, ktorí neoplývajú politickou erudovanosťou a správy nasávajú buď z televízie, prípadne z bulváru a politické komentáre sú im vzdialené ako výplaty pracovníkom Váhostavu. Čo však majú radi, je pozerať sa ako ich idol burcuje, valcuje, víťazí. Chcú počuť hlas, ktorý síce mňa núti prepnúť kanál, ale im dodáva silu a chuť do života. Možno tak silno predpokladať, že si pozrú aspoň niektorú z plánovaných televíznych debát, čo je ideálna príležitosť pre Andreja Kisku šikovne im implantovať zbabelca do hlavy. Nenásilne, pokojne, len vymenovať všetky príklady zbabelosti veľkého súdruha a sledovať, ako vypení. A nie je to ani nemorálne, keďže je to všetko pravda.

Preto Vás prosím, pán Kiska, pripomeňte a opakovane pripomínajte Róbertovi Ficovi a jeho voličom v televíznych debatách nasledovné:

- že len zbabelec sa celé roky ako premiér bojí chodiť do diskusných relácií s názorovým oponentom a ide len v prípade, že bude s moderátorom v štúdiu sám (pochopiteľne, s výnimkou týchto prezidentských, kam ísť jednoducho musí)

- že len zbabelec využíva celý štátny aparát (za naše peniaze) na očiernenie protivníka, čo je politickým ekvivalentom „férovky“ desiati na jedného (viď tohtotýždňové aktivity na polícii a súdoch)

- že len zbabelec nevie odpovedať jednoduchým Áno / Nie na jednoduchú otázku o byte na Vazovovej (tou ho treba doslova utĺcť do zeme a keď sa bude vykrúcať, pýtať sa ho dookola, či sa bojí, či sa bojí, či sa bojí a veď nech sa neondie a nech povie)

-    že len zbabelec inému vyčíta čokoľvek ohľadom náboženstva a na rovnakú otázku odmietne odpovedať s tým, že je to jeho osobná vec

- že len zbabelec uteká z tlačoviek a zasadaní parlamentu pred nepríjemnými otázkami, prípadne si ich dá v spriaznenej televízii zo záznamu vystrihnúť (viď príklad včera)

- najmä však, a to chápe i človek s polovicou mozgu, že ak je niekomu zverená historicky najvyššia zodpovednosť za správu štátu od pádu komunizmu, že len zbabelec z takejto pozície utečie v polovici funkčného obdobia a najmä vtedy, keď doposiaľ neurobil okrem zvýšenia odvodov absolútne nič.

Podčiarknuté, zhrnuté: Netvrdím týmto textom, že Andrej Kiska je ideálny kandidát, pretože to, čo sa mu vyčíta, že je vlastne mačkou vo vreci, je do istej miery pravda a i ja sám netuším, čo od neho môžeme čakať. Minimálne je to však človek, ktorý mal v živote odvahu ísť do rizika podnikania a uspel. Proti nemu stojí zbabelec, prisatý celý život ako pijavica na štátny cecok a to nie je za žiadnych okolností dobrá voľba. Vrece zemiakov, mačka vo vreci, nech je v tom vreci čokoľvek, každé vrece lepšie od Fica.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?